header 011
امروز : پنجشنبه - 27. تیر 1398 - 15. ذي‌القعده 1440 - 18. جولای 2019

صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت | EN

5555

تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات

نظرسنجینظر شما در مورد سایت چیست؟

مرکز مداخله در بحران ( فردی ، خانوادگی ، اجتماعی ) اورژانس اجتماعی

اهداف :
هدف كلي: كنترل و كاهش بحران هاي فردي ، خانوادگي و اجتماعي از طريق ارائه خدمات فوري و تخصصي لازم به افراد آسيب ديده اجتماعي يا در معرض آسيب اجتماعي.

اهداف  اختصاصي :

1. ارتقاء سطح دانش و آگاهي افراد در معرض آسيب و آسيب ديده اجتماعي در خصوص مسائل و مشكلات اجتماعي و كمك به درك موقعيت خوددر شرايط بحراني .
2. ارتقاء توانمنديهاي افراد در معرض آسيب و آسيب ديده اجتماعي جهت مقابله با مسائل اجتماعي در شرايط بحراني از طريق ارائه خدمات تخصصي .
3. ارتقاء آگاهي ها و شناخت خانواده و اجتماع نسبت به نيازهاي خدمت گیرندگان به منظور تسهيل فرايند حل مسئله در شرايط بحراني .
4. شناسائي كانونهاي بحران زا و اقدامات تخصصي در بحران زدايي .

افراد مشمول طرح :
-زوجین متقاضی طلاق و افراد دارای اختلاف خانوادگی حاد
-زنان و دختران در معرض آسیب اجتماعی یا  آسیب دیده اجتماعی
-افرادی که قصد خودکشی دارند یا اقدام به خودکشی کرده اند.
-کودکان خیابانی و کار
-همسران آزار دیده
-کودکان آزار دیده
-مبتلایان به اختلال هویت جنسی
-دختران و پسران فراری از منزل
-سایر افرادی که در شرایط بحرانی قرار دارند .

اقدامات اجرایی :

افراد می توانند به صورت خود معرف و یا با معرفی توسط خدمات اجتماعی سیار و خط اورژانس اجتماعی و یا با معرفی از طریق از مراجع قضایی ، انتظامی، سازمانها و نهادهای ذیربط و ... به مرکز مراجعه نموده و از خدمات این مرکز به صورت رایگان و شبانه روزی و به صورت سرپایی و نگهداری موقت  ارایه می گردد بهره مند گردند.

در این مرکز پس از پذیرش ارزیابی های تخصصی اجتماعی ، روانشناختی ، بهداشتی و درمانی ، حقوقی تیم تشخیص مرکز ( متشکل از مسوول مرکز ، مددکار اجتماعی ، روانشناس ، روانپزشک ، مشاور حقوقی ) با توجه به ارزیابی های صورت گرفته و متناسب با نوع مشکل مراجع ، تصمیم گیری نموده و سپس  نسبت به ارایه خدمات تخصصی به افراد اقدام می گردد .  خدمات تخصصی مرکز  شامل خدمات مددکاری اجتماعی ، خدمات روانشناسی ، خدمات روانپزشکی ، خدمات بهداشتی و درمانی ، خدمات حقوقی و خدمات آموزشی و تربیتی می باشد.

زنان و دختران در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی  می توانند به مدت 3 تا حداکثر 20 روز از خدمات نگهداری موقت استفاده نمایند . این مدت با تایید تیم تخصصی مرکز برای یک دوره دیگر قابل تمدید است .

خدمات این مرکز می تواند از طریق تماس با خط  اورژانس اجتماعی 123 و خدمات اجتماعی سیار و همچنین از طریق حضور تیم های تخصصی مستقر در سایر سازمانها یا نهادهای ذیربط  نیز به افراد در معرض آسیب اجتماعی یا آسیب دیده اجتماعی ارایه شود .

 

فراخوان

بهزیستی از نگاه تصویر

  • 1--.jpg
  • 2--.jpg
  • 3--.jpg
  • 4--.jpg
  • 5--.jpg
  • 6--.jpg