header 011
امروز : یکشنبه - 10. اسفند 1399 - 16. رجب 1442 - 28. فوریه 2021

صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت | EN

5555

تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات

نظرسنجینظر شما در مورد سایت چیست؟

ارجاع اختلافات خانوادگی به مركز اورژانس اجتماعي بهزيستي از بدو شناسایی، عاملي‌ مؤثر در حفظ كيان خانواده

 

ارجاع اختلافات خانوادگی به مركز اورژانس اجتماعي بهزيستي از بدو شناسایی، عاملي‌ مؤثر در حفظ كيان خانواده

سيد علي موسوي، مسئول اورژانس اجتماعي بهزيستي شهرستان شهرضا، در نشستي كه با حضور سروان حسن طاهرینماینده نیروی انتظامی (کلانتری11)، محمد علي صادقی ریاست و حسینی کارشناس واحد پیشگیری اداره بهزيستي اين شهرستان انجام شد، ارجاع زود هنگام زوج‌هاي مبتلا به اختلافات خانوادگي ودر معرض طلاق را به مركز اورژانس اجتماعي بهزيستي، در ارائه به موقع خدمات تخصصي مشاوره و روان‌شناسي و پيشگيري از وقوع طلاق تأثيرگذار دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره بهزیستی شهرستان شهرضا موسوي اظهار داشت: اگرچه در حال حاضر موارد طلاق توافقی توسط دادگستری به اورژانس اجتماعی ارجاع می‌گردد؛ اما با توجه به آمار روزافزون طلاق، ارجاع زودهنگام اختلافات از بدو شناسایی، تأثیر خدمات تخصصی را در حفظ کیان خانواده دوچندان خواهد نمود.

وی در ادامه با اشاره به خدمات متنوع مركز اورژانس اجتماعي شهرضا، ارجاع موارد خشونت‌های خانگی (کودک‌آزاری،همسرآزاری و ...) از سوي نیروی انتظامی به اين مركز را، اقدامي به‌جا توصيف و اضافه كرد: اين امر می‌تواند در جهت ارائه خدمات تخصصی و کمک به افراد آسیب‌دیده و حتی اصلاح سبک‌های تربیتی و ارتقاء کیفیت تعاملات بین فردی در خانواده، بسیار سودمند واقع شود.

مسئول اورژانس اجتماعي بهزيستي شهرضا همچنين ضمن اشاره به پديده خودكشي، آن را امري شايان بررسي و قابل پيشگيري عنوان نمود و اظهار داشت: با ارجاع موارد خودکشی (اعم از موفق و ناموفق) می‌توان نسبت به شناسایی عوامل خودکشی و پیشگیری از وقوع مجدد آن اقدام نمود؛ اين در حالي ‌است كه در صورت رها کردن و عدم ارجاع این‌گونه موارد، مشکل از دید کارشناسان پنهان مانده و تأثیرات جبران‌ناپذیری بر روی فرد و سایر اعضای خانواده خواهد داشت. علاوه بر آن‌كه احتمال وقوع مجدد آن توسط فرد اقدام کننده (در خودکشی‌های ناموفق) و یا سایر اعضای خانواده دور از ذهن نمي‌باشد.

در ادامه محمدعلي صادقي رياست اداره بهزيستي شهرستان شهرضا، ضمن اشاره به همكاري واحد پيشگيري بهزيستي اين شهرستان با نيروي انتظامي در زمينه پرداخت یارانه‌ درمان به متقاضیان درمان اعتیاد بدون تمکن مالی، اظهار اميدواري كرد: همکاری متقابل اين دو نهاد دولتي در زمينه برگزاری همایش‌ها و نمایشگاههاي پیشگیری از اعتياد و آسیب‌هاي اجتماعي در آگاهسازي اقشار مختلف جامعه تأثير بسزايي داشته باشد.

رئيس اداره بهزيستي شهرستان شهرضا در پايان، از ارائه برنامه آموزش همگانی در خصوص اعتیاد، آسیب‌های فضای مجازی، پیشگیری از سرقت و ... توسط کارشناسان نیروی انتظامی به جامعه هدف اداره بهزیستی تقدير نمود.

منبع: روابط عمومي اداره بهزيستي شهرستان شهرضا

 

 

فراخوان

بهزیستی از نگاه تصویر

  • 1--.jpg
  • 2--.jpg
  • 3--.jpg
  • 4--.jpg
  • 5--.jpg
  • 6--.jpg