header 011
امروز : یکشنبه - 10. اسفند 1399 - 16. رجب 1442 - 28. فوریه 2021

صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت | EN

5555

تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات

نظرسنجینظر شما در مورد سایت چیست؟

برگزاری کارگاه آموزشی تربیت مربی پیش از ازدواج در شاهین شهر

 

برگزاری کارگاه آموزشی تربیت مربی پیش از ازدواج در شاهین شهر

اداره بهزیستی شهرستان شاهین شهر و میمه با همکاری جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی شاهین شهر اقدام به برگزاری کارگاه آموزش تربیت مربی دوره آموزش پیش از ازدواج در شاهین شهر نمود.

مهرداد دشتی کارشناس ارشد مشاوره و مدرس این کارگاه هدف از آموزش پیش از ازدواج را افزایش احتمال موفقیت در ازدواج و تشکیل خانواده سالم به وسیله افزایش سواد ازدواجی عنوان نمود.

وی ازدواج موفق را دارای دو ویژگی اساسی رضایت و پایداری دانست و گفت:خانواده ها بیشتر به عوامل پایداری توجه دارند و در صورتی که خود طرفین بیشتر به عوامل رضایت دقت نظر دارند.

دشتی در خصوص ضرورت آشنایی با آموزش های پیش ازازدواج گفت: اهمیت ازدواج کمتر از بقیه انتخاب ها نیست. ما برای اتخاذ هر تصمیمی نیاز به اطلاعات داریم از خرید یک جفت کفش تا انتخاب شغل. در عصر حاضر به دلیل کوچک و هسته ای شدن خانواده ها آموزش و یادگیری مشاهده ای در خانواده ها کمتر شده است. بنابراین آموزش رسمی ضرورت دارد. همچنین در جوامع بزرگ، انتظارات و نقش های همسری بسیار متنوع و تفاوت شخصیتی اشخاص زیادتر شده است.

وی همچنین خاطر نشان نمود:آموزش قبل از ازدواج، اقدام و سرمایه گذاری برای کاهش طلاق و هزینه های ناشی از آن است و با این آموزش ها، از برخی از ترس های بی مورد از ازدواج کاسته می شود که این آموزش ها برای همه اشخاص در سن ازدواج ضروری است. این در حالی است که مشاوره پیش از ازدواج در مواقعی ضروری است که نگرانی و یا تردید خاصی وجود دارد یا از قبل آموزش دریافت نشده است.

لازم به یادآوری است که این کارگاه به مدت سه روز و با حضور 30 نفر از کارشناسان در محل سالن اجتماعات بهزیستی شاهین شهر برگزار گردید.

منبع : روابط عمومی اداره بهزیستی شهرستان شاهین شهر و میمه

 

 

فراخوان

بهزیستی از نگاه تصویر

  • 1--.jpg
  • 2--.jpg
  • 3--.jpg
  • 4--.jpg
  • 5--.jpg
  • 6--.jpg